Doktorantūra

Atgal

Kompozitinių elektrodų vandeninių jonų įterpimo baterijoms kūrimas, formavimas, charakterizavimas ir optimizavimas

Elektrocheminės baterijos – vienas patraukliausių energijos kaupimo būdų, apimančių plačiausią energijos ir galios ruožą, turinčių aukštą energijos našumą, nedidelį poveikį aplinkai ir plačią dydžio skalę. Vandeninės (Na-, Li-, K-, Zn-, Al-jonų) baterijos yra viena patraukliausių alternatyvų šiandienos nevandeninėms Li-jonų baterijoms. Jos gali būti paremtos tik paplitusiomis medžiagomis, saugios, nebrangios ir draugiškos aplinkai. Tačiau pilnam šios technologijos įgalinimui ir jos konkurencingumo su Li-jonų technologijomis padidinimui reikalingi daug gilesni moksliniai tyrimai, kurie būtų skirti ne tik naujų medžiagų paieškai, bet ir jų integravimui į funkcionalius, tvarius ir švarius elektrodus ir elektrochemines celes.
 
Pagrindiniai šio projekto tikslai:
  1. Naujų laidžių kompozitų paremtų fosfatiniais karkasais (pvz. NASICON, pirofosfatai, maišyti fosfatai ir t.t.) elektrodams kūrimas ir sintezė.
  2. Funkcionalių elektrodų integravimas ir formavimas ieškant ir kuriant atitinkamus vandenyje netirpius polimerinius rišiklius ir anglinius priedus.
  3. Funkcionalių elektrodų rinkinių charakterizavimas ir optimizavimas atrenkant maišymo ir padengimo procesus, srovės kolektorių paruošimą, džiovinimą ir porėtumo kontrolę naudojant mechaninės, struktūrinės, spektroskopinės, morfologinės ir elektrocheminės analizės metodus. 
Dėl detalesnės informacijos susisiekite su temos vadovu L. Vilčiausku