Struktūra

Hibridinių technologijų laboratorija

Laboratorijos vadovas dr. Gvidas Astromskas 
tel. +370 5 2627934
 

Hibridinių technologijų laboratorija dirba hibridinių sensorių kūrimo srityje. Laboratorijoje yra atliekama 2D medžiagų sintezė, naudojant cheminio garų nusodinimo technologijas. 2D medžiagos (Grafenas (G) ir Molibdeno disulfidas  (MoS2)) yra tiriamos elektriniais  bei fizikiniais matavimais, siekiant išmatuoti atsaką į išorės poveikius 2D medžiagų struktūrose.
2D medžiagos gali būti labai jautrios dėl jų mažo storio. Todėl siekiame išnaudoti šią savybę sensorinėms struktūroms, kurioms jautrumas yra esminė sąlyga. Cheminių garų nusodinimo būdas leidžia sintetinti monosluoksnio struktūras, bet pasižymi multikristališkumu. Nors tai vadinama defektinėmis būsenomis, bet būtent kraštinės būsenos yra jautriausios išorės poveikiui, todėl galimai tinkamiausios sensoriams.
Mūsų sintezės įrankiai yra atmosferinė CVD bei vakuuminė PECVD auginimo krosnys. Sintetintos struktūros yra matuojamos AFM bei Raman metodais, siekiant įvertinti jų kristalinę kokybę. Taip pat esame išvystę 2D medžiagų šlapio perkėlimo technologiją, kurios pagalba galime uždėti 2D struktūras ant izoliuojančių paviršių, kad išmatuoti elektrines sensorinių struktūrų charakteristikas.

     
Užauginto CVD grafeno Raman spektras po perkėlimo ant SiO2 paviršiaus Grafeno tranzistoriaus perdavimo charakteristika Grafeno tranzistoriaus  išėjimo charakteristika