Naujienos ir renginiai

Naujienos

2022. 06. 22 -

Europos Komisija uždegė žalią šviesą EDIH VILNIUS veikloms

Europos Komisija, siekdama paskatinti ekonomikos skaitmeninę transformaciją, inicijavo Europos skaitmeninių inovacijų centrų (European Digital Innovation Hubs - EDIH) kūrimą. Konsorciumo EDIH VILNIUS rengtas projektas pateko tarp  Europos Komisijos atrinktųjų, kurie padės Lietuvos įmonėms ir organizacijoms įveikti skaitmeninimo iššūkius.
 
EDIH VILNIUS konsorciumą sudaro Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas (konsorciumo koordinatorius), VILNIUS TECH, Vilniaus universitetas, Lietuvos robotikos asociacija, Lietuvos biotechnologų asociacija, Visorių informacinių technologijų parkas, Vilniaus miesto savivaldybė, UAB BOD Lenses, Fizinių ir technologijos mokslų centras ir UAB Vilniaus Planas.
 
Konsorciume dalyvaujantys nariai teiks paslaugas verslo įmonėms bei viešajam sektoriui. Projekte dalyvaujantiems universitetams tai nauja galimybė ne tik teikti naujas paslaugas, bet ir ugdyti mokslinės ir akademinės bendruomenės kompetencijas.
 
EDIH VILNIUS konsorciumo nariai, sujungdami savo jėgas ir kompetencijas, padės Vilniaus regiono mažoms ir vidutinėms įmonėms  bei viešosioms įstaigoms įgyvendinti skaitmenizavimo procesus. Konsorciumas vykdys skaitmeninių sprendimų sklaidą, kuriuos kuriant naudojamos superkompiuterių, dirbtinio intelekto ir kibernetinio saugumo technologijos. Teikiamos paslaugos ne tik didins įmonių konkurencingumą, bet ir augins  jas teikiančių organizacijų darbuotojų kompetencijas.
 
Vienas iš projekto tikslų – tarptautinis bendradarbiavimas su kitais Europos skaitmeninių inovacijų centrais. Tarptautinės partnerystės padės centrams greičiau rasti specializuotus skaitmeninimo įrankius bei išvengti skaitmeninių sprendimų dubliavimo, dalijantis žiniomis bei ieškant sprendimų.
 
Pagrindinės projekto sritys, kuriose konsorciumo nariai teiks paslaugas, apima automatizaciją, išmaniojo miesto kūrimo sprendimus bei išmaniąją sveikatą. Paslaugos bus skirstomos į keturias kategorijas, pagal kurias konsorciumo nariai konsultuos į juos besikreipiančias įmones bei viešąsias organizacijas. Pirmoji paslaugų grupė – testavimo prieš investuojant, kuri leis atlikti eksperimentus, susikurti prototipus ir kt., antroji – skaitmeninių įgūdžių ir mokymų organizavimo, trečioji – finansavimo ir investicijų pritraukimo bei ketvirtoji – inovacijų ekosistemos ir tinklaveikos paslaugų grupė.
 
Vilniaus regiono smulkūs ir vidutiniai verslai bei viešosios įstaigos jau visai netrukus galės kreiptis į EDIH VILNIUS konsorciumo narius, siekdami didinti savo procesų skaitmenizavimo brandos lygį. Projekto metu konsultantai minėtoms organizacijoms atliks skaitmeninius auditus, konsultuos skirtingų technologijų integracijos rinkoje klausimais, testuodami prototipus, ir kt.
 
EDIH funkcijas vykdys ir paslaugas Vidurio ir vakarų Lietuvoje teiks kiti du centrai, koordinuojami Lietuvos inovacijų centro bei Kauno technologijos universiteto.