Naujienos ir renginiai

Naujienos

2022. 10. 28 -

Dizaineris Seržas Gandžumianas ir tekstilės technologijų mokslininkai sukūrė savaime suyrančių audinių drabužių kolekciją

 
FTMC tekstilės technologijų skyriaus mokslininkai su partneriais – dizainerio Serge Gandžumiano įmone MB „Grata forma" ir konsultavimo bei IT sprendimų bendrove UAB PPM Consulting, užbaigė MITA koordinuojamos tarptautinės EUREKA programos projektą „Eko - dizaino laisvalaikio apranga iš natūralių ir bioskaidžių pluoštų, paremta žiedinės ekonomikos principais". 
 
Projektas skirtas įvesti į pasaulinės mados rinką tvarius eko – dizaino gaminius, jų kūrimui panaudojant biologiškai skaidžius pluoštus.  Projekto vykdytojai sukūrė inovatyvias, gamtoje savaime suyrančias ar / ir pakartotinai perdirbamas tekstilės medžiagas ir gaminius iš jų. 
 
FTMC mokslininkai iš bioskaidžių kanapės, polilaktido, lajocelio, vilnos pluoštų bei jų mišinių suprojektavo austas ir megztas medžiagas, jų gamybos technologijas bei pagamino medžiagų prototipus, iš kurių mados dizaineris S. Gandžumianas sukūrė laisvalaikio drabužių kolekciją.
 
Projekto vykdytojų komanda:
 
 
Sukurtos kolekcijos gaminiai:
 
  
Spalio 27 d. Projekto rezultatai pristatyti MITA atstovams bei žiniasklaidai: 
 
 
 
Projektas „Ekodizaino laisvalaikio apranga iš natūralių ir bioskaidžių pluoštų, paremta žiedinės ekonomikos principais“ finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų pagal 01.2.2-MITA-K-702 priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“.
Susiję:
Adaptive Camouflage Fabric-fa0554ff875caa0dd3cbb0537b4c6ada.png
2023. 08. 31 - FTMC tyrėjai dalyvaus naujame Europos gynybos fondo finansuojamame tarptautiniame projekte Mokslininkai tobulins esamas sausumos sistemų (karių ir transporto platformų) adaptyvaus kamufliažo kūrimo technologijas.