Naujienos ir renginiai

Naujienos

2023. 12. 18 -

FTMC kalėdinė mugė: parama Ukrainai ir rankų darbo staigmenos

FTMC nuotrauka
Gruodžio 15 dienos popietę FTMC fojė vyko dar vienas renginys, primenantis, kad artėja Šv. Kalėdos – „Laisvalaikio laboratorijos“ organizuota Kalėdinė mugė! Mūsų darbuotojai, jų giminaičiai ir draugai prekiavo savo rankų dirbiniais, iškeptais skanėstais bei sukurtais namų kvapais.
 
Linksmai pabendravę prie prekystalių ir išsirinkę dovanas sau ar artimiesiems, kolegos toliau bendravo prie kavos ir arbatos puodelių, vaišindamiesi šiltais užkandžiais.
 
 
(FTMC nuotrauka)
 
Kaip ir pernai, mugėje dėmesys skirtas ir su okupantu kovojančiai Ukrainai. Fizikė, šaulė dr. Rusnė Ivaškevičiūtė-Povilauskienė (Optoelektronikos skyrius) su vyru iškepė keksų ir sausainių. Tuo metu mokslininkų šeima dr. Karolina Maleckaitė-Mačiulė (Molekulinių darinių fizikos skyrius) bei dr. Vincentas Mindaugas Mačiulis (Nanotechnologijų skyrius) pagamino apelsinų marmeladą-palinkėjimą Ukrainai „Sweet Victory“ (Saldi pergalė) ir šokoladinį pyragą (angl. brownie).
 
Visai tai įsigyti buvo galima paaukojus pinigų paramos fondams „Blue/Yellow“ arba „1K“.
 
 
(Dr. Vicentas Mindaugas Mačiulis, dr. Karolina Maleckaitė-Mačiulė ir dr. Rusnė Ivaškevičiūtė-Povilauskienė. FTMC nuotrauka)
 
Ką dar įdomaus buvo galima pamatyti?
 
Lazerinių technologijų skyriaus inžinierius Arnas Vyšniauskas prekiavo rankų darbo sojų vaško žvakėmis ir namų kvapais; dr. Rasa Garjonytė (Organinės chemijos skyrius) kvietė pasimatuoti megztas pirštines; Katalizės skyriaus doktorantė Gitana Valeckytė pristatė nertas snaiges-kalėdinės eglutės papuošimus ir auskarus; dr. Laima Kazakevičiūtė-Jakučiūnienė (Branduolinių tyrimų skyrius) prekiavo megztais rankdarbiais; Ūkio skyriaus vyresniojo inžinieriaus Edmondo Simanavičiaus dukra Milda kvietė pirkti keramikos dirbinius ir papuošalus; o istorikė, Lietuvos mokslų akademijos Vrubleskių bibliotekos mokslo darbuotoja Gita Drungilienė pardavinėjo rankų darbo vaško žvakes.
 
 
(Janina Stankevič. FTMC nuotrauka)
 
„Mes buvom labai nustebę, kai sužinojom, kad tiek daug žmonių turi visokių pomėgių ir daro neįtikėtinus dalykus. Ir kiekvienais metais mugėje vis atsiranda kažkas naujo“, – džiaugiasi jau ne vienerius metus šį smagų renginį organizuojanti Janina Stankevič iš Mokslinės informacijos ir doktorantūros skyriaus.
 
Ji dėkoja visiems šventės dalyviams bei savo skyriaus kolegei Rasai Kromkutei, kuri mugei paruošė ypatingą šaltieną ir subtiliai skanų tortą!
 
Daugiau nuotraukų rasite čia.
 
FTMC informacija
 
Susiję:
Užgavėnės 1-3fcedbb5c232f2a2234552b84ec20290.jpg
2024. 02. 13 - FTMC Užgavėnės: pokalbiai ir blynai „Laisvalaikio laboratorija“ dėkoja visiems kolegoms, kurie atvyko ir atsinešė gerą nuotaiką!
stephan-h-lSTXJu-0Spo-unsplash-50e619729c6000104c8cb965c3c44abd.jpg
2023. 12. 25 - FTMC Mokslo tarybos pirmininkės sveikinimas Dr. R. Pauliukaitė linki jaukių šv. Kalėdų ir geros nuotaikos, laimės ir didelių pasiekimų 2024-aisiais!
Karolina ir Rusne-8ae6789a203c7bdcce83bc7de34f6be9.jpg
2023. 12. 19 - Pirmąkart FTMC – stalo žaidimų vakaras! Gruodžio 18 d. FTMC fojė buvo galima išgirsti skambant gerą muziką ir daug daug juoko.
Zaidimai_baneris-sm-6dd4cb8aaec1098549c66e2dffab759b.png
2023. 12. 18 - Stalo žaidimų vakaras Gruodžio 18 d. 15 val. susitikime FTMC fojė, kur vyks stalo žaidimų vakaras. Kviečiame registruotis!