(Skenuojančiu elektronų mikroskopu atlikti nanostruktūrizuotų skulptūrinių dangų vaizdai: a) vertikali, b) zigzaginė ir c) spiralinė skulptūrinė struktūra. Nuotraukos iš dr. Luko Ramalio disertacijos)
Pasak jaunojo mokslininko, darbo metu pavyko panaudoti specialų lazerinį kaitinimo metodą, kad vadinamieji Brego veidrodžiai taptų labai atsparūs stipriam lazeriui – jie atlaikė net iki 180 J/cm². Taip pat buvo pritaikytos ypatingos nišinės skulptūrinės dangos, kurios padeda geriau atspindėti šviesą kristaluose. Šios dangos labai tinka lazeriams, kuriuose šviesa juda zigzagu. Naudojant jas, šviesa gali gerai atsispindėti net kai krinta mažesniu kampu – nuo 46 laipsnių.
„Skulptūrinių dangų pagrindu suformuotos dangos naudojant tik silicio dioksido medžiagą yra labai atsparios lazerinei spinduliuotei. Stabilizavus ir izoliuojant nuo aplinkoje esančios drėgmės, šias dangas galima taikyti aukštos galios lazerinėse sistemose.
Be to, nanostruktūrizuotus sluoksnius galima taikyti įvairių nišinių elementų formavime dėl unikalios savybės – efektyvaus lūžio rodiklio kontroliavimo nusodinimo metu. Vienas iš puikių pavyzdžių yra visiško vidaus atspindžio kampo padidinimas YAG kristaliniams padėklams. Taip pat yra galimybė formuoti vienus iš plačiausių dielektrinių sluoksnių pagrindu suformuotų Brego veidrodžių kombinuojant porėtus silicio dioksido sluoksnius su tankiais aukšto lūžio rodiklio sluoksniais. Tokie elementai yra labai naudingi femtosekundinių impulsų suspaudimui „Multi-pass cell“ sistemose“, – sako L. Ramalis.
Beje, „Multi-pass cell“ – tai prietaisas, kuris leidžia šviesai daug kartų pereiti per tą pačią medžiagą, kad būtų lengviau aptikti net labai mažus jos kiekius.
FTMC informacija