Naujienos ir renginiai

Archyvas

2019. 03. 20

Kovo 22 d. Europos kosmoso agentūros ekspertai pristatys 2 mln. eurų konkursą verslo-mokslo projektams

Kovo 22 d. Vilniuje, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, lankysis Europos kosmoso agentūros (EKA) atstovai, kurie informaciniame seminare potencialiems dalyviams pristatys jau 5-ą kartą EKA organizuojamą konkursą, skirtą verslo bei mokslo projektams įgyvendinti.
 
Lietuva jau keletą metų įgyvendina su EKA bendradarbiaujančių Europos valstybių planą (angl. PECS – Plan for European Cooperating States) ir ateityje pretenduoja į narystę šioje organizacijoje, todėl būtina verslą ir mokslą parengti konkurencingam dalyvavimui EKA programose ir jo įsijungimui į tarptautines vertės kūrimo grandines.
 
Numatoma, kad projektams įgyvendinti pagal EKA konkursą bus skiriama 2 mln. eurų.
 
Kvietimo finansavimo kryptys:
  • EKA misijų aparatinė įranga; moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra;
  • veiklos, produktai ir paslaugos, naudojančios kosmoso infrastruktūrą;
  • parengiamosios studijos;
  • informavimo ir ugdymo veiklos.

Galimi pareiškėjai: įmonės, mokslo ir studijų institucijos. Jei konkurse dalyvauja mokslo ir studijų institucija, pageidautina, kad ji turėtų industrinį partnerį, kuris galėtų panaudoti arba komercializuoti mokslo rezultatus.

Oficialus viešas EKA konkurso paskelbimas numatomas 2019 m. kovo 27 d. Planuojama, kad paraiškos bus priimamos iki 2019 m. gegužės 1 d. Paraiškas vertins EKA ekspertai.

Informacinis seminaras-instruktažas vyks kovo 22 d. 08.30 val. Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje (Gedimino pr. 39, Vilnius, 212 salė). Registracija į renginį  bei individualias konsultacijas pagal interesų sritis vyksta MITA svetainėje.

Nuo 2014 metų, kai buvo paskelbtas pirmasis EKA kvietimas teikti paraiškas, Lietuva jau sėkmingai dalyvauja 4-iuose EKA konkursuose, kuriuose finansuota 24 Lietuvos įmonių ir mokslo institucijų projektų. Projektai įdomus savo apimtimi ir tematikomis: nuo „minkštųjų“ socialinių projektų iki aukštųjų technologijų vystymo. Projektuose dalyvauja UAB „Nanoavionics“, Baltijos pažangių technologijų centras, GIS-Centras, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, UAB „Hnit-Baltic“, UAB „Lidaris“, Lietuvos inovacijų centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Daugiau informacijos: MITA