Naujienos ir renginiai

Naujienos

2019. 08. 01

FTMC priimtas į Europos Mokslinių tyrimų ir technologijos asociaciją

Mokslinių tyrimų lyderis Baltijos šalyse - Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) –  priimtas į Europos Mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų asociaciją (ang. European Association of Research and Technology Organisations, EARTO). Ši asociacija vienija daugiau nei 350 stipriausių Europos neuniversitetinių mokslinių tyrimų institutų ir centrų iš 23 šalių, kurių pagrindinė veikla yra koncentruota į taikomuosius mokslinius tyrimus bei technologijų kūrimą ir vystymą. FTMC - pirmaujantis tarptautinio lygio fizikos, chemijos, technologijos mokslinių tyrimų ir technologijų centras.

„Labai džiaugiamės tapę šios didelės ir svarbios mokslo organizacijos dalimi – svarbu ne tik tai, kad tarptautiniu lygiu buvo pripažinti mūsų moksliniai darbai bei projektai, technologiniai pasiekimai ir inovacijų kūrimas, sinergijos su aukštųjų technologijų verslu rezultatai. Mus džiugina, jog po išsamios ekspertizės buvo teigiamai įvertinta mūsų pasirinkta strateginė kryptis: kurti ir pritaikyti taikomosios fizikos, chemijos bei technologijos mokslų žinias aukštųjų technologijų pramonės plėtrai”, – sako FTMC direktorius akademikas Gintaras Valušis. - „Iš vienos pusės, smagu būti pripažintais ir būti šalia tokių mokslo centrų kaip VTT Suomijoje, TNO Nyderlanduose, IMEC Belgijoje, ar Fraunhoferio draugijos centrai Vokietijoje. Kita vertus, tai - dideli įsipareigojimai ir atsakomybė, paskata eiti toliau ir tobulėti, mokantis iš pripažintų partnerių, bei toliau plėsti jau ir dabar intensyviai vykstantį tarptautinį bendradarbiavimą“.

Anot G. Valušio, artimiausi darbai – kūrybiškai diegti užsienio kolegų patirtį Lietuvoje ir, EARTO prašymu, deleguoti šalies atstovus į darbo grupes. Tai leis ne tik susipažinti ir dalyvauti spendžiant aktualiausius mokslo uždavinius, pajusti „karščiausias“ inovacijų tendencijas, bet ir pasidalyti savo sukaupta patirtimi. Taip pat atvers naujas galimybes mokslo ir verslo bendradarbiavimui skatinant aukštųjų technologijų plėtrą. 

https://www.earto.eu/about-earto/members/
https://www.earto.eu/earto-network-welcomes-2-new-members-ftmc-lithuania-and-inti-argentina/

L.Galkausko nuotrauka