• Nekoreguojami

Nekoreguojami

2020. 10. 02 -

Išleistas naujas „Kvantinės fizikos“ vadovėlis

Vilniaus universiteto leidykla išleido naują lietuvių kalba parašytą vadovėlį „Kvantinė fizika“, skirtą aukštųjų mokyklų fizinių mokslų srities studentams.
 
Knygos autoriai – žinomi Lietuvos mokslininkai, tiriantys molekulines sistemas ir jų sąveiką su šviesa bei turintys ilgametę patirtį dėstant kvantinės fizikos kursą: LMA Jaunosios akademijos narys, Vilniaus universiteto docentas ir Fizinių ir technologijos mokslų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Jevgenij Chmeliov, buvęs Vilniaus universiteto lektorius, šiuo metu UAB „Šviesos konversija“ dirbantis mokslininkas Vytautas Butkus bei LMA tikrasis narys, Vilniaus universiteto profesorius emeritas ir Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas Leonas Valkūnas.
 
Išleistas 632 puslapių apimties vadovėlis vainikavo kelerių metų atkaklų darbą pasinaudojant studijoms skirtų vadovėlių geriausia pasauline praktika bei perteikiant sudėtingą mokslą studentams suprantama kalba. Čia gausu kvantinės mechanikos sąvokų ir dėsnių taikymo pavyzdžių, savarankiškam nagrinėjimui skirtų uždavinių ir gilesniam susipažinimui su mikrodalelių pasauliu skirtų skyrelių. Pirmuosiuose skyriuose nuosekliai pristatomas šiuolaikinėje kvantinėje mechanikoje naudojamas matematinis aparatas, vėlesniuose skyriuose šie dėsniai pritaikomi nagrinėjant pačius įvairiausius mikrodalelių pasaulyje vykstančius reiškinius – dalelių sklaidą, reliatyvistinį judėjimą, elektromagnetinio lauko kvantavimą, kvantinių sistemų sąveiką su šviesa, atomų ir molekulių kvantinį aprašymą bei jų sąveiką su daug laisvės laipsnių turinčia aplinka. Dėl šios priežasties autoriai tikisi, jog jų vadovėlis knyga bus ne tik naudingas kvantinę mechaniką studijuojantiems studentams, bet ir taps kvantinius reiškinius tiriančių mokslininkų parankine knyga.
 
Netrukus su vadovėliu bus galima susipažinti Vilniaus universiteto bibliotekoje, taip pat jį bus galima įsigyti VU leidyklos išleistomis knygomis prekiaujančiuose knygynuose.