Apie mus

Atgal

Dėl DU perskaičiavimo nuo 2019 m.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigalioja LR valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 2, 4, 7, 8, 10, 23, 25 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriuo, be kita ko, valstybinio socialinio draudimo įmokos yra perkeliamos darbuotojui.
 
Vadovaujantis minėtais įstatymo pakeitimais, darbdavys privalo perskaičiuoti darbuotojo bruto („ant popieriaus") darbo užmokestį, ji padidindamas 1,289 karto ir atitinkamai pakeisdamas darbo sutartį su darbuotoju be išankstinio jo sutikimo. lki šio įstatymo įsigaliojimo buvęs pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo neto („į rankas") darbo užmokestis negali sumažėti dėl pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo atlyginimo perskaičiavimo ir (ar) draudėjo valstybinio socialinio draudimo įmokų perkėlimo apdraustajam.
 
Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro darbuotojų atlyginimai darbo sutartyse ir susitarimuose dėl papildomo darbo yra nurodomi dviem būdais:
  • nustatomas atlyginimo koeficientas;
  • valandinis atlygis.
Darbuotojų, kurių atlyginimas yra nurodytas koeficientu, darbo sutartys keičiamos nebus, nes atlyginimų perskaičiavimo pareiga darbdaviui kyla tuo atveju, kai atlyginimas yra įvardijamas konkrečia suma. Atitinkamai sutartys ar susitarimai dėl papildomo darbo ir susitarimai dėl projektinio darbo, kuriuose nurodytas valandinis atlygis, bus keičiami.
 
Atkreipiame dėmesį, kad patiems darbuotojams po įsigaliojusių įstatymų pasikeitimų šių mokesčių savarankiškai mokėti nereikės, juos ir toliau skaičiuos ir sumokės darbdavys, tačiau savo atlyginimų lapeliuose matysite pasikeitusias sumas ir visus sumokamus mokesčius.
 
Daugiau informacijos apie pasikeitimus nuo 2019 m. sausio 1 d. rasite „Sodros" interneto svetainėje.