Struktūra

Tribologijos laboratorija

Laboratorijos vadovas: dr. Tadas Matijošius
 
Tribologijos laboratorijos misija:trinties, dilimo, sutepimo ir kitų sąveikų tarp judančių paviršių moksliniai tyrimai, įtraukiant ir degradacijos bei elektrocheminių procesų nagrinėjimą; tribologijos tyrėjų ruošimas.
Pagrindinės tribologijos tyrimų kryptys:
  • Elektrocheminiai ir korozijos procesai alyvų plėvelėse
    Analizuojami procesai alyvos, degalų ir kitų skysčių plėvelėse (5-500µm). Miniatiūrizuojami variklinių tepalų ir hidraulinių alyvų testai, kad įvertinti komercinių tepalų degradavimą ir koroziją.
  • Anoduoto aliuminio, elektrochemiškai apdorotų paviršių ir kitų dangų tribologija
    Anoduoti paviršiai retai naudojami judančiose dalyse dėl trapumo, nanoporų ir šiurkštumo. Tribologijos laboratorijoje sukurta AW-HARD technologija remiasi kietuoju anodavimu ir biosuderinamais užpildais, itin reikšmingai pagerindama dangų atsparumą dilimui.
  • Alyvų, biodegalų, gumos, plastikų ir kitų funkcinių medžiagų degradacija
    Tiriami tribologinės, oksidacinės, hidrolizinės ir panašūs degradacijos tipai.  Devulkanizuotų gumos miltų (RRP) technologija buvo sukurta paveikiant gumos atliekas tribochemine degradacija tarp judančių paviršių be kenksmingų cheminių medžiagų. RRP gali būti naudojama kaučiuko gaminių, izoliacinių plokščių, dangų ir kitų dirbinių gamybai.
  • Tepalų, dangų, biosuderinamų alyvų ir funkcinių priedų technologija
    Sintetinamos ir tiriamos tepalų bazinės alyvos, plastikliai, biodegalai ir kiti funkciniai skysčiai. Nanodalelės naudojamos kaip tepalų priedai. Užgarinimo ir sputeringo būdais formuojamos dangos ir tiriamos jų tribologinės savybės.