Mokslas

Atgal

7FP programos projektas "Taikomųjų tyrimų laboratorijų centras pramonei skirtos lazerinės įrangos įvertinimui" (APPOLO)


2013 m. rugsėjo 1 dieną Fizinių ir Technologijos Mokslų Centras (Vilnius, Lietuva) kartu su kitais 20-čia partnerių iš Europos ir Izraelio pradėjo vykdyti naują 48 mėnesių trukmės integruotą 7FP projektą APPOLO “Hub of Application Laboratories for Equipment Assessment in Laser Based Manufacturing” (Taikomųjų tyrimų laboratorijų centras pramonei skirtos lazerinės įrangos įvertinimui)
 
APPOLO projekte siekiama užmegzti ir koordinuoti ryšius tarp galutinių vartotojų, kuriems reikalingos lazerių technologijos (mikro)apdirbimui, dalintis sukauptomis žiniomis tarp mokslinių tyrimo institutų, universitetų taikomųjų laboratorijų bei lazerinės įrangos gamintojų (ypač SVV), norinčių patiekti rinkai bei integruoti į gamybos linijas naujus lazerius, lazerio spinduliuotės valdymo ir procesų kontrolės įrangą. Šiame projekte siekiama pagreitinti lazerinių procesų tinkamumo ir įrangos pritaikymo gamybos sąlygoms patikrinimą, o taip pat gamybos procesų įvertinimą našumo, kokybės ir ekonominiu požiūriais. Konsorciumo pagrindą sudaro lazerių taikymo laboratorijos Europoje, apjungtos į virtualų centrąkuriame siekiama sukoncentruoti žinias ir infrastruktūrą bei sudaryti lengvos prieigos aplinką lazeriais pagrįstų technologijų vystymui ir įvertinimui. Partneriai išsirinko keletą veiklos krypčių naujoms lazerių technologijoms taikyti: plonų sluoksnių CIGS saulės elementų raižymą ultra-trumpų impulsų lazeriais monolitiniams sujungimams (nuo lazerių iki eksperimentinių gamybos linijų) ir lazerių panaudojimą sudėtingam paviršiaus tekstūravimui automobilių, spausdinimo/dekoravimo pramonei ir 3D lanksčiai elektronikai.
APPOLO projekto įgyvendinimas padės Europos fotonikos pramonės įmonėms išlaikyti jų konkurencingumą ir užpildyti naujas nišas pasaulinėje rinkoje. Greitesnė pažangių technologijų integracija į automobilių, fotovoltaikos, elektronikos ir spausdinimo pramonę padės įrangos gamintojams siekti ekonominės naudos tiekiant rinkai  aukštos kokybės produktus, įskaitant pigius, tačiau didelio efektyvumo saulės elementus, komfortabilų interjerą ir funkcionalumą automobiliuose bei sumanius jutiklius aplinkos stebėsenai.