Doktorantūra

Atgal

Gamtinio molio ir grafeno kompozitų savybių vertinimai taikant juos inžineriniuose barjeruose aplinkosauginiams tikslams

Dabartiniu metu įvairaus pobūdžio atliekų tvarkymas ir su juo susijusios problemos yra vienos aktualiausių. Technologijos, sukurtos gamtinių vietinės kilmės molių arba kitų mineralų pagrindu, pasižymi rentabilumu, dideliu patikimumu ir, todėl, plačiausiai naudojamos apsauginiuose barjeruose. Tačiau ne visi gamtiniai moliai tenkina reikalavimus keliamus medžiagoms, naudojamoms atliekų tvarkymo technologijose. Lietuvoje yra nemaži gamtiniai natūralaus molio, praturtinto smektito mineralais, ištekliai. Tačiau jo panaudojimas atliekų laidojimo technologijose dar nebuvo pilnai įvertintas. Dabartiniu metu stebimas proveržis taikant naujas medžiagas aplinkosaugoje. Darbo tikslai yra molio modifikavimas ir jo galimo atliekų tvarkymo technologijose panaudojimo vertinimai siekiant saugoti gamtą.

Bus ne tik apibūdinti molio mineralai (natūralūs ir modifikuoti) bei sintetiniai grafeno kompozitai, bet taip pat atlikti eksperimentai siekiant įvertinti tiriamų medžiagų gebą sorbuoti radionuklidus bei sunkiuosius metalus. Rezultatai leis naudoti ištirtas medžiagas atliekų tvarkymo technologijose.
 
Dėl detalesnės informacijos susisiekite su temos vadovu G. Lujaniene.