Doktorantūra

Atgal

Statybinių modulių adityvios gamybos technologija

Adityvi gamyba sparčiai įeina į visas žmogaus veiklos sritis, kuriant lanksčią ir energiją bei medžiagos tausojančią pramonę. Viena iš tokių ekonomikos segmentų yra statybinių medžiagų gamyba. Statybinio objekto gaminimo procesas, kai objektas sluoksnis po sluoksnio dėliojamas iš betono pagal architekto sukurtą 3D skaitmeninį pastato modelį, jau yra išvystytas. Šia technologija parodė savo pranašumą prieš tradicinę statybos technologiją. Tačiau, kad atskleisti savo ekonominį potencialą, dar turi keletą iššūkių. Aktualiausias iš jų reikalauja surasti optimalius santykius tarp naudojamų kompozicinių medžiagų savybių, konstrukcinių elementų topologinio optimizavimo ir galutinės objekto stiprumo bei šiluminio laidumo parametrų.
 
Doktorantūros darbo tikslas yra sukurti ekologinių statybinių modulių gamybos technologiją, naudojant 3D spausdinimo privalumus. Technologija bus skirta gaminti standartinius ir nestandartinius modulius su spausdinta armatūra.
 
Šiam tikslui pasiekti planuojama atlikti sekančius etapus:
  1. biokompozicinių medžiagų fizikocheminiai tyrimai, jų išpurškimo technologijos sukūrimas bei 3D spausdintuvo projektavimas ir gamyba.
  2. konstrukcinių elementų topologinis optimizavimas, spausdinimas ir jų mechaninių savybių tyrimai;
  3. pagamintų statybinių modulių kompleksiniai tyrimai.
Dėl detalesnės informacijos susisiekite su temos vadovu G. Mordu.