Doktorantūra

Atgal

Daugiasluoksnių skulptūrinių dangų optinių ir struktūrinių savybių teorinis modeliavimas

Skulptūrinės dangos ir garinimo kampu metodika tyrinėjamos jau kelis dešimtmečius. Per pastaruosius trejus metus buvo pademonstruotas garinimo kampu technologijos taikymas daugiasluoksnėms dangoms naudojant skirtingas aukšto ir žemo lūžio rodiklio medžiagas. Tai atvėrė naujas galimybes formuoti optinius komponentus, kurie naudojami itin didelių galių lazerinėse sistemose. Skulptūrinės dangos taip pat naudojamos unikalių optinių dangų formavimui: poliarizatoriai nulio laipsnių kampui, fazinės plokštelės ir pan. Deja, trūksta tokių dangų teorinių modeliavimų, kurie leistų paaiškinti eksperimentinius duomenis ir matavimų rezultatus. Analitiniai ir skaitmeniniai skaičiavimai leistų papildomai optimizuoti elektrinio lauko pasiskirstymą dangose ir dar labiau padidintų jų optinį atsparumą. Ne mažiau svarbus yra daugiasluoksnių skulptūrinių dangų dizaino optimizavimas, kurio šiuo metu nėra.
 
Darbas bus atliekamas Optinių Dangų Laboratorijoje, FTMC. Joje yra penki plonų sluoksnių formavimo įrenginiai (dveji dulkinimo įrenginiai, dveji garinimo ir vienas atominių sluoksnių nusodinimo), iš kurių dviejuose yra įmontuota garinimo kampu metodika. Laboratorijoje taip pat yra pažangi matavimo ir analizės įranga: spektrometras, atominių jėgų mikroskopas, lazerinis stendas skirtas pažaidos slenksčiui matuoti ir kt. Esanti programinė įranga leidžia modeliuoti tik standartines tankias izotropines dangas, todėl doktorantūros metu būtų naudojamasi papildomais programiniais paketais.
 
Kiekvienas iš minėtų įrenginių yra taikomas tyrimuose jau kelerius metus. Garinimo kampu technologija laboratorijoje vystoma jau apie aštuonerius metus. Per šį laikotarpį buvo publikuoti septyni straipsniai šia tematika. Laboratorijoje taip pat vykdomos įvairaus pobūdžio projektinės veiklos tiriant ir analizuojant skulptūrines dangas. Doktorantūros metu studentas modeliuotų daugiasluoksnes skulptūrines dangas ir lygintų rezultatus su eksperimentiniais duomenimis.
 
Dėl detalesnės informacijos susisiekite su temos vadovu T. Toleniu.