Apie mus

Atgal

Nuo moksleivio iki mokslininko

 
Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) yra viena didžiausių mokslinių tyrimų įstaigų Baltijos šalyse, turinti tarptautinį pripažinimą ir siekianti ambicingo tikslo – būti tarp geriausių pasaulyje.
 
Šiame centre savo ir Lietuvos sėkmės istorijas kuria fizikos, chemijos ir medžiagų inžinerijos mokslininkai. 
Tapk ir Tu FTMC komandos nariu šiais būdais:
  • Studijų praktika. Mes nevykdome bakalauro ir magistro studijų, tačiau šių pakopų studentus (jau nuo pat 1 kurso) kviečiame atlikti praktiką pas aukščiausio lygo FTMC mokslininkus. Praktika vyksta vasarą – liepos–rugpjūčio mėn. – arba semestro metu atliekant tyrimus (trukmė – apie 7 mėn.). Abiem atvejais yra galimybė gauti Lietuvos mokslo tarybos stipendiją arba atlikti savanorišką praktiką FTMC. 
  • Vadovavimas bakalauro ir magistro darbams. Studijuodamas mokslus, susijusius su fizika, chemija ar medžiagų inžinerija, gali kreiptis pas mus norėdamas atlikti savo baigiamuosius mokslinius darbus. Bendradarbiaujame su įvairiomis aukštojo mokslo įstaigomis – tad nepraleisk ir šitos galimybės!
  • Savanoriška veikla. Iš arti pamatyti, ką mes darome, ir išbandyti savo jėgas gali dar vienu būdu – atvykdamas pas mus neatlygintinai padirbėti dviem mėnesiams. Esi moksleivis (svarbu, kad būtum sulaukęs 14 m.), studentas, darbuotojas, o gal tiesiog šiemet nusprendei niekur nestoti? Prisijunk prie mūsų kolektyvo – kas žino, gal ši veikla Tave įkvėps tapti mokslininku?
  • Doktorantūros studijos. Šiemet siūlome daugiau nei 50 įvairiausių doktorantūros temų. Kaip tik prasidėjo stojamasis konkursas, kuris vyks iki birželio 26 d. Visa informacija – paspaudus šią nuorodą.
Nori sužinoti daugiau? Rašyk šiuo adresu: ausra.vilutiene@ftmc.lt.
 
 
Ypatingas kvietimas iš mūsų chemikų komandos! FTMC Katalizės skyrius Tau turi pasiūlymą: net jei nesi gamtos mokslų žinovas ar žadi studijuoti su chemija visiškai nesusijusį dalyką (pvz., dailę, žurnalistiką, istoriją) – kviečiame atvykti į šį skyrių ir susipažinti su chemijos įdomybėmis. Sąlygos – pagal jau minėtą Savanoriškos veiklos sutartį:  2 mėnesiams priimame moksleivį, studentą ar bet kurį jauną smalsų žmogų.
 
Čia įgysi naujų įgūdžių ir mokslininko darbo patirties: paruoši tirpalus, pasigaminti įvairių medžiagų, išmoksi tas medžiagas apibūdinti ir panaudoti įvairiems tyrimams – kuro elementų, vandenilio gamybai ar paviršių metalizavimui. Sužinosi, kaip naudotis specialiu mikroskopu ir kitomis priemonėmis. Čia Tavęs lauks draugiškas, įkvepiantis kolektyvas, kuris padės visokeriopai.
 
Susidomėjai? Drąsiai rašyk čia: loreta.tamasauskaite@ftmc.lt.
 

Naujienos Visos naujienos