Apie mus

Atgal

PAR EXCELLENCE. FTMC sėkmės istorijos iš arti

Pasaulinio pripažinimo sulaukusi dr. I. Plikusienė: dirbame tam, kad visiems būtų geriau gyventi

2023-03-14

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkė dr. Ieva Plikusienė per pastaruosius kelerius metus tapo tikra „roko žvaigžde“ Lietuvoje ir svetur.
 
Koronaviruso baltymų ir antikūnų sąveikas tirianti Nanotechnologijų skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja 2022 m. pripažinta viena perspektyviausių jaunųjų mokslininkių visame pasaulyje – ir pelnė prestižinį Tarptautinių kylančių talentų apdovanojimą.
 
Mokslininkė yra davusi ne vieną interviu – pradedant komentarais apie apdovanojimų svarbą, baigiant pasakojimais apie meilę vyrui ir dukrai. Na, o mes išsamiau pasidomėkime, kokiais tyrimais užsiima specialistė, kuo jie reikšmingi mums visiems – ir kaip visa tai atrodo.
 
Renata Butkutė

Pasaulinio mokslo lyderė Renata Butkutė: „Žinios man yra pats brangiausias dalykas!“

2021-12-15

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkė, medžiagų inžinerijos specialistė doc. dr. Renata Butkutė yra aukščiausio lygio mokslininkė, savo srities lyderė, pasauliniu lygiu garsinanti Lietuvos vardą, kurianti unikalias medžiagas - bismidus. Renatos vardas šiemet dar garsiau nuskambėjo viešojoje erdvėje: ji nominuota Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kasmet rengiamiems LRT metų apdovanojimams „Metų atradimo 2021” kategorijoje už unikalių medžiagų kūrimą ir mokslinę lyderystę pasaulyje. Internete surengto viešo balsavimo už apdovanojimams pateiktus kandidatus metu, Renata sulaukė didžiulio visuomenės palaikymo. Tad kol laukiame galutinių rinkimų rezultatų kitų metų sausio pradžioje, paprašėme mokslininkės daugiau papasakoti apie jos kelią į sudėtingą bismidų pasaulį. 

Plačiau

Optoelektroninių sistemų charakterizavimo laboratorija „Optolab“

Technologijų lyderio FTMC komandoje naujas narys – „Optolab“

2021-06-07

Neseniai Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) susibūrė ir naują laboratoriją įkūrė jaunų, kompetentingų specialistų komanda, pasivadinusi „Optolab“. „Optolab“ - tai vienintelė Baltijos šalyse optoelektroninių sistemų charakterizavimo laboratorija, vienijanti FTMC Optoelektronikos skyriaus komandos, fotonikos lyderių Lietuvoje ir Europoje, gerąsias eksperimentines praktikas bei mokslinę patirtį. 

Laboratorijos vadovo Lino Minkevičiaus paprašėme papasakoti apie laboratorijos veiklą, tikslus, projektus ir supažindinti su čia dirbančiais centro specialistais.

Plačiau

FTMC Par Excellence dr. Tomas Tolenis ir komanda

Jaunieji FTMC lazerinių technologijų mokslininkai: unikaliomis technologijomis pirmaujame pasaulyje

2021-02-17

Ambicingų tikslų siekiantys Fizinių ir technologijos mokslų (FTMC) Lazerinių technologijų skyriaus (LTS) Optinių dangų laboratorijos mokslininkai pradėjo įgyvendinti tarptautinį „M-era.Net” 2 programos finansuojamą projektą MiLaCo – „New optical components based on nanostruction dialectral films designs for application in microlasers” / „Nanostruktūrinių dielektrinių plonų sluoksnių pagrindu suformuoti optiniai komponentai mikrolazerinėms sistemoms”. Lietuvos mokslo tarybos finansavimą laimėjusio projekto FTMC komanda: dr. Tomas Tolenis, dokt. Lina Grinevičiūtė, dokt. Lukas Ramalis, Julianija Nikitina.

Plačiau

FTMC Par Excellence dr. Rokas Kondrotas

Prestižinės mokslo stipendijos laureatas dr. Rokas Kondrotas: „Mokslas – džiugina, įtraukia ir žavi“

2020-08-27

Prestižinę Europos sąjungos Marie Skłodowskos-Curie individualią mokslo stipendiją laimėjęs Lietuvos mokslininkas, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) chemijos mokslų daktaras Rokas Kondrotas turi ambicingą tikslą: sukurti inovatyvius saulės elementus, žymiai efektyvesnius nei dabartiniai.

Plačiau

Dr. Simonos Strazdaitės fundamentinis tyrimas: „Bandome suprasti sunkias ligas lemiančius procesus“

2020-05-07

Prestižiniame moksliniame žurnale „Langmuir” skelbiamas unikalus Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkės dr. Simonos Strazdaitės tyrimas: „Lizocimo agregatų, adsorbuotų lipidas/vanduo ir oras/vanduo fazių ribose, struktūrų nustatymas”. Šie baltymų agregacijos tyrimai gali prisidėti prie supratimo, kaip vystosi sudėtingos ir nepagydomos Alzheimerio, Parkinsono ir kitos neurodegeneracinės ligos. 

Taip pat žurnalo viršelyje publikuojama šio mokslinio tyrimo iliustracija, kurią sukūrė pati straipsnio pirmoji autorė.

Plačiau

Algirdas Pabedinskas, Žilvinas Ežerinskis

Dr. Žilvinas Ežerinskis ir dokt. Algirdas Pabedinskas: faktais pildome tuščius istorijos lapus

arba viskas apie datavimą radioanglimi nuo A iki Ž

2019-11-11

VilniusRadiocarbon” pasivadinusi FTMC Branduolinių tyrimų skyriaus Masių spektrometrijos laboratorijos mokslininkų komanda vykdo daug įdomių ir visuomenei aktualių aplinkotyros darbų, susijusių tiek su branduoline energetika, tiek su aplinkos saugumu. Taip pat tiksliausiai Baltijos šalyse atlieka datavimą radioaktyvios anglies metodu, naudodami greitintuvo masių spektrometrą, ir gali nustatyti įvairių objektų amžių net iki 50 tūkstančių metų į praeitį.

Plačiau

Aurimas Vyšniauskas

Dr. Aurimas Vyšniauskas: Mokslas – tarsi vertingo lobio paieškos

2019-09-09

Rugpjūčio mėnesį Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Molekulinių darinių fizikos skyriaus mokslininko dr. Aurimo Vyšniausko mokslinį straipsnį publikavo vienas geriausių tarptautinių chemijos mokslų žurnalų „Chemistry: A European Journal“. Be to, straipsnio iliustracija buvo išspausdinta ant šio žurnalo viršelio.

Plačiau

 

 
PAR EXCELLENCE - tai, kas visų geriausia, svarbu, tikra, ypatinga. Šia rubrika siekiame supažindinti visuomenę su mokslininkų veikla ir iš arčiau pažvelgti į FTMC dirbančius jaunuosius talentus, mokslininkus, įdomiausius jų darbus, išskirtinius tyrimus, sėkmingiausius projektus.