Projekto sutarties Nr. 01.2.2-MITA-K-702-09-0025
Projekto pavadinimas: Energijos perdavimas belaidžiu būdu - Enbela
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-12-01 iki 2022-02-28
Projekto vadovas: dr. Romualdas Trusovas
Projekto partneris: MB „Enbela"
Santrauka
Energijos perdavimas belaidžiu būdu – ENBELA projektu yra siekiama komercializuoti nuotolinio mikrobangų energijos perdavimo modulį skirtą daiktų interneto (IoT) jutiklių maitinimui. Modulis pritaikytas standartiniam WiFi mikrobangų siųstuvui, kadangi ši spinduliuotė yra plačiai prieinama. Tokiu būdu sistema yra technologiškai paprastesnė, kas turėtų palengvinti jos patekimą į rinką. Projekto metu bus vykdomos su TPL8-9 produkto technologinės parengties lygiais susijusios veiklos: bandomosios partijos galutinio išbandymo ir galutinio vartotojo naujo produkto įvertinimo realiomis eksploatacinėmis sąlygomis veiklos.
Finansavimas
Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšų priemone Nr. 01.2.2-MITA-K-702 „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“ (MTEP rezultatų komercinimas).
Kuriamas magnetinio lauko matuoklis susideda iš inovatyvaus magnetinio lauko jutiklio (zondo) ir elektroninės jutiklio signalo konvertavimo į skaitmeninį pavidalą schemos. Įtaiso prototipas yra išbandytas laboratorinėse sąlygose ir pademonstravo stabilumą ir patikimumą, todėl jo panaudojimas įvairiose srityse yra svarbus uždavinys, kuris leis pagerinti kuriamų ir eksploatuojamų sistemų našumą ir kokybę.
Projekto darbo grupę sudaro FTMC mokslininkai dirbantys nanostruktūrizuotų darinių, ypač manganitų, auginimo, tyrimų ir taikymų srityje apie 20 metų. Jie yra sukūrę ne tik unikalias sluoksnių auginimo, darinių formavimo technologijas, bet ir pasiūlę ir užpatentavę kelis taikymus magnetinio lauko matavimo srityje, kuriant unikalius prietaisus, kurie leidžia matuoti stiprų impulsinį magnetinį lauką mažuose tūriuose, kas sukuria galimybę formuoti naujų unikalių magnetinio lauko matuoklių klasę.
Siekiamas rezultatas: magnetinio lauko matuoklio išvystymas iki technologinės parengties lygio TPL 8.
Finansavimas
Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšų pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ 01.2.2-MITA-K-702 priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“.